EURUSD Elliott Wave, supply/demand D1

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demandSkomentuj • 13:37

Eurodolar po raz kolejny testuje strefę podażową, która od dłuższego czasu jest zaznaczona na wykresie „live„. Jest to już trzecie podejście do oporu 1,2958-1,2994 i wciąż popytowi nie starcza sił na jego pokonanie.

Spoglądając na oznaczenia z wykresu dziennego można rozważyć dwa scenariusze. W pierwszym scenariuszu notowania zakończyły tworzenie pięciofalowego impulsu spadkowego w dniu 23 maja. Stąd też obecnie powinna trwać fala 3/C w korekcie/impulsie w przeciwną stronę.

Natomiast w drugim scenariuszu można założyć, że fala piąta zakończyła się dopiero dzisiaj. W takim przypadku obecne odbicie może być dopiero falą 1/A. Część wspólna dla obydwu scenariuszy została zatem zrealizowana.

Co więcej obecna piątka spadkowa może być zarówno końcem fali „C” w korekcie nieregularnej, o której wspominałem na podstawie wykresu tygodniowego, jak i może być końcem podfali 1 w impulsie spadkowym ;). Z tego punktu widzenia nadal potrzebny jest breakout na interwale tygodniowym.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: