EURUSD, USD index Elliott Wave, supply/demand W1

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demandSkomentuj • 18:47

Za nami pięć tygodni wzrostów na eurodolarze. Ruch dość systematyczny, ale mało dynamiczny.

Na taki rozwój wydarzeń, że dotrzemy do 1,3400, wskazywał indeks dolara, o którym wspomniałem 22 lipca i w zasadzie był to w ostatnim czasie scenariusz bazowy.

Jeśli dodamy do tego wykres EURUSD i założymy, że ostatnia silna korelacja się utrzyma, to USD index wskazuje na to, że para EURUSD dotrze jeszcze do 1,34 (lub wyżej), gdyż dopiero wtedy indeks osiągnie koniec fali czwartej…

To, czego można żałować w tym ruch, to to, że nie było tutaj większej czytelnej korekty, aby móc się do trendu bardziej sensownie podłączyć. Niemniej jednak na dolar indeksie powinna być to dopiero pierwsza fala  po zakończonej piątce od września ubiegłego roku. Stąd też prędzej czy później, po większej korekcie, powinniśmy widzieć kolejną falę 3/C na USD index.

Spoglądając na samego eurodolara nadal mamy dwie opcje z czego pierwsza pokrywa się z dolar indeksem, a druga nie ;).

Odchodząc od oznaczeń falowych należy zauważyć, że testujemy obecnie dość silną strefę podażową, która już raz zatrzymała wzrosty. Kolejna wypada nad 1,3460, a jeszcze następna dopiero przy 1,3700 oraz 1,4100.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: