EURUSD Elliott Wave, supply/demand W1, D1

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand3 Komentarze • 22:26

Okolice strefy podażowej ustanowionej w lutym zostały dziś przetestowane – po raz pierwszy. Natomiast wcześniejsza silna strefa, która zatrzymywała wzrosty może zostać uznana za pokonaną.

Tym samym rynek definitywnie przekroczył czerwcowy szczyt i wyszedł nad zakładane 1,34.

Ciekawie jednak prezentuje się cała struktura wzrostu, która na tę chwilę jest trójfalowa. Trzy fale na nowy szczyt zazwyczaj oznaczają, że jest to fala B w korekcie pędzącej lub nieregularnej. Falę tę może zatrzymać wspomniana strefa podażowa testowana po raz pierwszy.

Natomiast najbardziej byczy scenariusz zakłada, że w ubiegłym tygodniu została zakończona wielka i rozbudowana korekta pędząca, co zostało przypieczętowane przez przetestowanie dolnego ograniczenia w kanale trendowym, który był od dłuższego czasu przedstawiony na wykresie live!

Wtedy też 1,37 i 1,41 są w zasięgu, aczkolwiek w scenariuszu z korektą pędzącą lub nieregularną, która ma dopiero się tworzyć, też są w zasięgu ;).


Powrót

3 Komentarze

 1. jack 21-08-2013 10:43

  I… nie ma jak zagrać

 2. berlyq3 22-08-2013 12:26

  Do fal Elliota wskazany jest wolumen… Pomocniczo można użyć wolumenu kontraktów walutowych notowanych np. na CME.

 3. magictrader 24-08-2013 12:03

  najlepiej prosto z CME, bez pośredników :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: