EURUSD Elliott Wave, H4

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave1 Komentarz • 18:11

Sytuacja na wykresie H4 robi się coraz ciekawsza.

Na tę chwilę wydaje się, że kluczowe poziomy to okolice 1,3450 oraz 1,3295. Pokonanie któregoś z nich powinno zaowocować powstaniem większego ruchu trendowego (przynajmniej tak to na tę chwilę wygląda).

Scenariusz czerwony zakłada, że korekta nieregularna dobiegła końca. Tym samym fala 2 została zakończona, co zostanie potwierdzone przez wybicie szczytu przy 1,3450.

Natomiast scenariusz niebieski zakłada, że trzy fale na nowy szczyt są falą B w większej korekcie ABC (wspominałem o tym w poprzednim wpisie).

Trzy fale na nowy szczyt zazwyczaj oznaczają, że jest to fala B w korekcie pędzącej lub nieregularnej.

Niemniej jednak ostatni spadek może być małą podfalą „i”, a więc pokonanie jej dołka powinno spowodować powstanie podfali „iii”.

Wniosek jest taki, że mając do dyspozycji obecne dane, czyli wykres w takim kształcie jakim jest, przełamanie szczytu lub dołka powinno prowadzić do powstania większego trendu…


Powrót

Komentarz

  1. magictrader 29-08-2013 23:51

    ładny, klasyczny breakout – nawet bez cofnięcia na m5 ;).

    Przypadek?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: