EURUSD Elliott Wave, supply/demand W1 – edukacja

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave2 Komentarze • 11:12

Wpis trochę edukacyjny, który może być wstępem do materiału, jaki niebawem ukaże się tylko dla zarejestrowanych użytkowników (zarejestrować można się tutaj – http://www.danielkostecki.pl/live i przy okazji zobaczyć mój wykres na żywo).

Czasami nie o rację chodzi – czy wzrośnie – czy spadnie, tylko o to, aby wiedzieć, gdzie postawić zlecenie oczekujące ;).

Jednak, aby to zrobić, należy wyznaczyć kluczowe dla rynku miejsca. Z kolei, aby wyznaczyć kluczowe dla rynku miejsca, należy zrozumieć, albo przynajmniej domyślić się, co rynek chce nam „powiedzieć”, gdy tworzy kolejne struktury falowe.

Właśnie o „komunikacji” rynku poprzez wykres tworzący fale będzie w kolejnym wpisie, gdyż dobrze wyznaczone miejsce kluczowe powinno zostać przełamane w taki sposób, że rynek bez wahania przez nie „przelatuje”, powodując skuteczne zagranie na zleceniu oczekującym (ostatnio takie wydarzenie miało miejsce nie tak dawno – http://www.danielkostecki.pl/2013/08/25/eurusd-elliott-wave-h4-3/3074) – i oczywiście wczoraj ;).

W przypadku ruchu do góry najbliższy sensowny cel wypadać powinien przy 1,37, a kolejny przy 1,41 (zakładam, że strefa nad 1,3500 zostanie dość łatwo pokonana).

Strefa przy 1,3500 jak na razie pękła dość łatwo…


Powrót

2 Komentarze

 1. barnaba 19-09-2013 15:16

  Mnie jednak martwi trochę niski wolumen tego przebicia… Ale z drugiej strony patrząc widac na wykresie gdzie „silne ręce” kupowały, żeby teraz patrzeć jak rośnie

 2. PanMarek 23-09-2013 02:23

  Ponowne nakręcanie się na tapirowanie w Październiku i Grudniu, którego nie będzie.
  I ponownie Edek będzie nam strzelał.

  A tak BTW Panie Danielu tym razem nie pochwalił nam się gdzie Pan wyjeżdża odpocząć.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: