EURUSD oraz USD index a raport CFTC, supply/demand

By magictraderBlog, EURUSD supply/demandSkomentuj • 13:39

Po piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy notowania EURUSD zeszły na niższe poziomy, kontynuując trend spadkowy.

Niemniej jednak odczyt ten nie wpłynął znacząco na postrzeganie inwestorów odnośnie pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA. Wydaje się, że wzrost kosztu pieniądza za oceanem może mieć miejsce dopiero w drugim kwartale przyszłego roku lub ewentualnie nawet w trzecim.

Prawdopodobieństwo dla poziomu stóp procentowych w USA na kolejnych posiedzeniach FED na dzień 4 grudnia (przed NFP). Źródło: Bloomberg, HFT Brokers.

Prawdopodobieństwo dla poziomu stóp procentowych w USA na kolejnych posiedzeniach FED na dzień 8 grudnia (po NFP). Źródło: Bloomberg, HFT Brokers.

Z kolei po ostatnich wypowiedziach Mario Draghiego wiemy, że EBC również raczej do marca przyszłego roku nie podejmie żadnych działań i będzie jedynie obserwować efekty ostatnich decyzji oraz będzie przygotowywać się do ewentualnego wprowadzenia szerokiego QE, jeśli te będą niezadowalające.

Z punktu widzenia samej pary EURUSD należy wspomnieć, że w tym tygodniu odbywa się rolowanie kontraktów na CME i inwestorzy, czy chcą, czy nie chcą, będą zmuszeni do zamykania swoich pozycji oraz do decydowania się, czy ponownie otwierają shorty, czy też wstrzymują się lub też próbują swoich sił w grze na korektę.

Tygodnie z rolowaniami dość dobrze obrazuje skumulowany wolumen z rolowanych serii oraz LOP.

Notowania kontraktu na euro na giełdzie CME.

Co ciekawe na całym indeksie dolara nadal obserwujemy wzrost ilości pozycji krótkich (stan na dzień 02.12.14, czyli przed NFP), czyli łącznie spadek „net long”.

Net long, notowania DXY i odwrócony EURUSD oraz ilość pozycji długich i krótkich na DXY fut. Źródło: Bloomberg, CFTC, HFT Brokers.

Tymczasem strefy podaży oraz strefa zwrotna dla EURUSD wyglądać mogą następująco:


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: