EURUSD Elliott Wave, D1, CFTC

By magictraderBlog, EURUSD Elliott WaveSkomentuj • 22:08

Brak pokonania zaznaczonej w poprzedniej analizie linii trendu, która musiała zostać pokonana, aby koncepcja z korektą prostą mogła być potwierdzona

klasycznym potwierdzeniem dla wystąpienia kolejnego impulsu spadkowego, po korekcie prostej, jest pokonanie linii poprowadzonej po minimach.

i pokonanie kluczowego oporu doprowadziło do obserwowanej zwyżki na parze EURUSD:

Natomiast alternatywny scenariusz zakłada, że pełna spadkowa piątka została wykończona (załamana fala piąta), a wtedy wyjście nad 1,1050 potwierdzałoby takie założenie.

W efekcie od ostatniego dołka obserwujemy strukturę pięciofalowego wzrostu, która na tę chwilę może być uznawana za falę (1/A) lub też falę C w korekcie prostej wyższego rzędu. Wydaje się, że kluczowym jest obecnie zaznaczony na czerwono kanał trendowy.

Notowania EURUSD wspierają z jednej strony słabsze dane z USA oraz ostatnie znaczące odbicie w rentownościach europejskich obligacji:


Jak wynika z raportu CFTC najwcześniej w dalsze spadki zaczęły wątpić firmy i instytucje, które hedgują transakcje we wspólnej walucie, gdyż już od lutego nie dokładali oni kontraktów zabezpieczających przed spadkiem kursu EURUSD i co więcej, domykali pozycje zakładające taki scenariusz:

Odwrócone pozycje długie i krótkie pośredników na 6E

Tym samym pozycje net long wciąż pięły się w górę:

Odwrócone pozycje pośredników na kontrakcie 6E

Warto zauważyć, że firmy hedgujące na przełomie 2013 i 2014 roku przeczuwały, że nadchodzi koniec mocnego euro.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: