Rynek nie ufa FED

By magictraderBlogSkomentuj • 14:28

Po ostatnim posiedzeniu FOMC dowiedzieliśmy się, że większość członków Komitetu Otwartego Rynku uważa za słuszne podniesienie stóp procentowych o 25pb do końca roku.

Tak wynika z opublikowanego wtedy też dot-chartu, czyli wykresu „kropkowego”, gdzie każdy członek Komitetu wskazuje jaki poziom stóp procentowy jest odpowiedni na koniec podanego roku.

Na wrześniowym posiedzeniu większość postawiła swoją kropkę przy poziomie 0,375%, co jest wartością pomiędzy poziomem korytarza 0,25%-0,50% (obecnie stopa procentowa to 0,14% i jest utrzymywana w przedziale 0,00%-0,25%).

Stad też widzimy, że FED na wrześniowym posiedzeniu zadeklarował się do jednej podwyżki do końca roku, a posiedzeń mamy już tylko dwa. Jedno w październiku i jedno w grudniu.

Co na to rynek? Otóż rynek widzi wzrost efektywnej stopy procentowej do poziomu 0,38% dopiero w kwietniu przyszłego roku (większość członków Komitetu widzi taki poziom do końca tego roku).

Dodatkowo prawdopodobieństwo podwyżki w grudniu wynosi 48,8%.

Stąd też ostatnie dwa posiedzenia FOMC w tym roku powinny pokazać, czy FED obroni swoją wiarygodność, czy też polegnie i ją straci.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: