09.12.15 Przed RBNZ

By magictraderBlog, MakroSkomentuj • 15:22

Dziś o godzinie 21:00 poznamy decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych, a 5 minut później głos ma zabrać szef Banku Nowej Zelandii.

Czego oczekuje rynek?

Aktualnie prawdopodobieństwo dla obniżki o 25 p.b. wynosi 70%, a 15 z 18 ankietowanych ekonomistów przez agencję Bloomberg również wskazuje na taki scenariusz.

Przy tak jednoznacznie nastawionym rynku jakiekolwiek rozczarowanie nie będzie mile widziane przez ostatnio sprzedających NZD.

Czego oczekuje rynek w dalszym terminie?

Otóż, gdyby doszło dziś do cięcia, to według rynku powinien nastąpić okres braku działań na stopach procentowych w NZ. O dalszych losach polityki monetarnej powinien także wypowiedzieć się szef RBNZ po dzisiejszej decyzji.

Oczekiwany poziom głównej stopy procentowej w NZ w przyszłości na dzień 09.12 i porównanie z oczekiwaniami miesiąc temu. Źródło: Bloomberg

Oczekiwany poziom głównej stopy procentowej w NZ w przyszłości na dzień 09.12 i porównanie z oczekiwaniami miesiąc temu. Źródło: Bloomberg


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: