Kontynuacja wpisu z początku miesiąca – http://www.danielkostecki.pl/2016/02/03/eurusd-elliott-wave-supplydemand-2/5356.
Zgodnie ze wcześniejszymi założeniami:
Wybicie z wielotygodniowej konsolidacji i utrzymanie się kursu nad strefą oporu, która może być aktualnie rejonem wsparcia, może prowadzić rynek przynajmniej w rejon 1,13.
para EURUSD bez większych problemów utrzymała się nad wcześniejszym oporem, który zamienił się w rejon wsparcia i dotarła do 1,13 z nawiązką. Tu może znajdować się pierwsza bardziej istotna strefa podażowa.
Wzrostom (czyli wyprzedaży USD) sprzyjało głównie znaczące cofnięcie (i to w bardzo krótkim czasie) oczekiwań co do podwyżek stóp w USA:
Znacząca zmiana w prawdopodobieństwach od piątku do poniedziałku dla działań FED w przyszłości pic.twitter.com/1MNXN75wPo
— HFT Brokers (@HFT_Brokers) luty 9, 2016
oraz, co się z tym łączy, spadek oczekiwań inflacyjnych:
5-letni swap inflacyjny dla US już 1,79 proc. Oczekiwania inflacyjne nurkują. pic.twitter.com/SOxFPgH3aO — HFT Brokers (@HFT_Brokers) luty 9, 2016
Jutro będziemy mieć okazję posłuchania, jak do tego wszystkiego odnosi się Janet Yellen, ponieważ powstała ogromna rozbieżność pomiędzy grudniowymi założeniami FEDu i obecną oceną rynku odnośnie przyszłych poziomów stóp procentowych w USA.
FED w grudniu widział cztery podwyżki w 2016 roku, a rynek widzi obecnie jedną podwyżkę w terminie dwóch lat.