Krajobraz po EBC i zaproszenie na Przegląd Rynków

By magictraderBlog, EURUSD supply/demand, Makro1 Komentarz • 20:33

Kurs pary EURUSD zanurkował dziś do 4-miesięcznego minimum po wcześniejszym teście kluczowego miejsca oporu.

Europejski Bank Centralny nie zmienił poziomu stóp procentowych oraz nie zmienił parametrów programu QE oraz zapowiedział, że będzie on kontynuowany za obecną kwotę 80 mld euro miesięcznie do marca 2017 roku lub dłużej, jeśli będzie to konieczne.

Szef EBC dodał, że EBC nie dyskutował na temat wygaszania QE na dzisiejszym posiedzeniu, co doprowadziło do przeceny euro.

Zdaniem traderów cytowanych przez agencję Bloomberg przy poziomie 1,0980 znajdowały się zlecenia sprzedaży (offer), które zostały zaabsorbowane. Z kolei pod 1,0915 i 1,0900 miały znajdować się zlecenia stop.

Na wykresie kontraktu terminowego dość wyraźnie został zarysowany układ odwrotu z wykresu 15-minutowego, gdzie po początkowej świecy wzrostowej pojawiła się od razu kontra podaży i to na jeszcze większym wolumenie.

Więcej o tego typu zjawiskach podczas Technicznego Przeglądu Rynków.

SUBSKRYBUJ KANAŁ NA YOUTUBE

Zapraszam na jutrzejsze spotkanie na żywo o godzinie 9:15, które jest otwarte dla wszystkich – bez rejestracji, bez logowania :).

Link: https://www.youtube.com/watch?v=jVo3qH_7mlk

lub oglądaj na Blogu:


Powrót

Komentarz

  1. Irek 22-10-2016 14:32

    Super pomysł. Wielkie dzięki za inspirację!!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: