EURUSD Elliott Wave, H1

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave6 Komentarze • 09:18

We wczorajszym wpisie sygnalizowałem, że rynek zbliża się do strefy podażowej tworząc pięciofalowy ruch niższego rzędu w fali trzeciej rzędu wyższego (link).

Dzięki temu obecnie może powstawać wspomniana korekta spadkowa poprzedniego impulsu i także dzięki temu wczoraj jeszcze w ramach rozgrzewki po wakacyjnej przerwie została otwarta pozycja krótka.

Decyzję ułatwiła równość fali pierwszej i piątej, a konserwatywny cel został zrealizowany.


Powrót

6 Komentarze

 1. Sebastian 24-08-2012 12:01

  …słuchaj Daniel, a może następnym razem zapodasz taką analizę przed faktem a nie po..jest szansa?

 2. magictrader 24-08-2012 12:05

  Wszystko było podane przed faktem tutaj: http://www.danielkostecki.pl/2012/08/23/eurusd-supplydemand-m30-elliott-wave-h1/1662
  oraz tutaj: http://www.danielkostecki.pl/live

  Natomiast nie podaję sygnałów transakcyjnych, stąd też taki wpis pokazuję po fakcie, jako możliwość do wykorzystania na podstawie analizy, która pojawiła się przed faktem :).

  Czy oraz jak ktoś z tego skorzysta to już pozostawiam do indywidualnego rozpatrzenia oraz samodzielnego podejmowania decyzji.

  Pozdrawiam

 3. banaszko 24-08-2012 16:16

  Daniel a mógłbyś powiedzieć cos wiecej na temat MM jak daleko stopy ustawiasz albo jaki RR bo nie pamietam czy gdzieś juz wspominałeś o tym.

  Pozdrawiam :)

 4. magictrader 24-08-2012 16:44

  RR w większości przypadków zależy od sytuacji, nie ma stałego. W tym przykładzie wszystko było rozpisane wcześniej, więc z jakimś większym prawdopodobieństwem można było się nastawiać na shorta i wyczekać odpowiedni moment (jak myśliwy na polowaniu :)).

  Więc w falowych strategiach mam zmienne RR, natomiast gram też inną strategią z RR poniżej 1 (czyli zysk mniejszy od straty) jednakże z dość dużą skutecznością, aby to miało sens.

  To i tak na razie są „rozgrzewkowe” transakcje, dopiero później będę ponownie zamieszczać rezultaty zagrań.

  Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

 5. Tomek 24-08-2012 18:05

  Jestem pod wrażeniem samej teorii Elliotta w wykonaniu p. Daniela. Muszę przyznać, że nigdy nie miałem czasu na zgłębianie tego materiału – ale postanowiłem to zrobić.
  Oprócz klasyki „Teoria fal Elliotta – Frosta jakie materiały, książki blogi polecacie?
  Dzięki za info

 6. magictrader 24-08-2012 19:00

  ze stron polecam to co są tu: http://www.danielkostecki.pl/linki

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: