EURUSD Elliott Wave, W1

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, MakroSkomentuj • 14:33

Kurs pary EURUSD zbliża się do poziomu 1,0700 po tym, jak pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy rewelacyjne dane z amerykańskiego rynku pracy.

To z kolei przełożyło się na szybki wzrost oczekiwań odnośnie grudniowej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, dla której prawdopodobieństwo wynosi obecnie 66% (przez chwilę znajdowało się ono nawet powyżej 70%).

Wykres EURUSD, interwał tygodniowy.

Wykres EURUSD, interwał tygodniowy.

W efekcie fala 3/C (chociaż po wybiciu dołem z kanału spadkowego jest to bardziej fala trzecia) może się dalej rozwijać – http://www.danielkostecki.pl/2015/11/06/eurusd-elliott-wave-w1-12/5095.

Piątkowe dane miały też wpływ na inne ranki, jak np. na rynek obligacji USA, gdzie rentowności poszybowały w górę, a ceny spadły.

Krzywa rentowności obligacji USA przed i po danych z rynku pracy. Źródło: US Department of the Treasury.

Krzywa rentowności obligacji USA przed i po danych z rynku pracy. Źródło: US Department of the Treasury.

To z kolei powoduje, że na wykresie ceny amerykańskich obligacji 10-letnich obserwujemy ciekawą sytuację. Otóż notowania po raz kolejny zbliżyły się do wieloletniej linii trendu wzrostowego. Ostatni atak podaży miał miejsce w wakacje – linia została wybroniona.

tnote2015-11-10_141942

Wykres ceny amerykańskich obligacji 10-letnich. Interwał miesięczny.

Jeśli tym razem sprzedającym uda się osiągnąć przewagę, to przełamanie tak istotnego wsparcie mogłoby doprowadzić do bardzo szybkich spadków ceny obligacji = szybki wzrost rentowności = umocnienie dolara.

Wykres wart uwagi, o którym wspominałem także wcześniej – http://www.danielkostecki.pl/2015/07/27/los-dolara-zalezy-od-jednej-linii/4851.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: