USD Index i pozycje długie netto na futures

By magictraderBlog, Makro1 Komentarz • 10:15

Jest to nawiązanie do wpisu, który ukazał się 15 grudnia – http://www.danielkostecki.pl/2015/12/15/usd-index-eurusd-i-pozycje-dlugie-netto-na-futures/5255.

Wtedy też opisywałem, jak wyglądają dywergencje pomiędzy kursem i pozycjonowaniem się dużych graczy na kontraktach terminowych na CME. Dodatkowo zostały pokazane konsekwencje tych rozbieżności.

Aktualnie pozycje długie netto na USD Index fut. schodzą na coraz niższe poziomy – wynika z danych COT publikowanych przez CFTC:

Spadek ten jest w głównej mierze spowodowany dość szybkim domykaniem pozycji długich. Tylko w tym miesiącu zmniejszyły się one o 29%.

Wygląda na to, że inwestorzy bardziej przychylają się do zdania rynku o tym, iż FED nie podniesie stóp czterokrotnie w przyszłym roku, tylko np. dwukrotnie, a to doprowadzi do spadku indeksu dolara i dlatego już dziś „kasują” pozycje długie, realizując zyski.

Jak będzie? Czas pokaże ;).


Powrót

Komentarz

 1. Marek 29-12-2015 11:22

  A ja widzę to tak:
  Musi być jeszcze dywergencja pozycji netto dużych graczy zanim na dłużej odbije euro.
  http://bankfotek.pl/view/1962584

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: