EURUSD Elliott Wave, supply/demand i oczekiwania

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand, MakroSkomentuj • 17:54

Kontynuacja wpisu z początku miesiąca – http://www.danielkostecki.pl/2016/02/03/eurusd-elliott-wave-supplydemand-2/5356.

Zgodnie ze wcześniejszymi założeniami:

Wybicie z wielotygodniowej konsolidacji i utrzymanie się kursu nad strefą oporu, która może być aktualnie rejonem wsparcia, może prowadzić rynek przynajmniej w rejon 1,13.

para EURUSD bez większych problemów utrzymała się nad wcześniejszym oporem, który zamienił się w rejon wsparcia i dotarła do 1,13 z nawiązką. Tu może znajdować się pierwsza bardziej istotna strefa podażowa.

Wzrostom (czyli wyprzedaży USD) sprzyjało głównie znaczące cofnięcie (i to w bardzo krótkim czasie) oczekiwań co do podwyżek stóp w USA:

oraz, co się z tym łączy, spadek oczekiwań inflacyjnych:


Jutro będziemy mieć okazję posłuchania, jak do tego wszystkiego odnosi się Janet Yellen, ponieważ powstała ogromna rozbieżność pomiędzy grudniowymi założeniami FEDu i obecną oceną rynku odnośnie przyszłych poziomów stóp procentowych w USA.

FED w grudniu widział cztery podwyżki w 2016 roku, a rynek widzi obecnie jedną podwyżkę w terminie dwóch lat.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: