Obniżka stóp w USA? USD Index – kontynuacja

By magictraderBlog, MakroSkomentuj • 18:01

FED w swojej notce do banków komercyjnych napisał, aby te w stress testach, które mają być przeprowadzone w tym roku wzięły pod uwagę możliwość wystąpienia ujemnych rentowności – pisze Reuters:

For the first time ever, the governing agency and U.S. central bank is requiring banks to include, in a round of stress tests commencing this year, to prepare for the possibility of negatively yielding Treasury rates.

Inwestorzy na rynku kontraktów FRA również tracą optymizm odnośnie tempa podwyżek i aktualnie zakładany jest wzrost oprocentowania dolara na podstawie 3m Liboru o 0,0295 pkt. proc. czyli jakakolwiek podwyżka nie jest brana pod uwagę.

Spoglądając na tempo spadku oczekiwań niewykluczone, że zobaczymy za kilka dni sytuację, w której rynek będzie spodziewać się na przestrzeni roku cięcia stóp przez FED.

Zwycięską ręką z całego tego zamieszania wychodzą m.in. inwestorzy, którzy zakładali spadek wartości indeksu dolara, na co wskazywał raport COT, o którym wspominałem tutaj: http://www.danielkostecki.pl/2015/12/29/usd-index-i-pozycje-dlugie-netto-na-futures/5286:

Wygląda na to, że inwestorzy bardziej przychylają się do zdania rynku o tym, iż FED nie podniesie stóp czterokrotnie w przyszłym roku, tylko np. dwukrotnie, a to doprowadzi do spadku indeksu dolara

Indeks dolara a pozycje długie netto na kontrakcie na ten indeks oraz podział na liczbę pozycji długich i krótkich. Źródło: Bloomberg

Od końca grudnia do dziś indeks dolara spadł o 3,5 proc. Tak z kolei prawdopodobieństwo wprowadzenia ujemnych stóp w Stanach Zjednoczonych do końca grudnia 2017 roku widzi Bank of America:


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: