Najciekawsze technicznie pary walutowe przed wyborami w USA

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demandSkomentuj • 16:30

Pierwszą parą jest EURUSD, która to utknęła między oporem i wsparciem. Opór wynika ze wcześniejszego wsparcia, a z kolei obecne wsparcie ze wcześniejszego oporu. Podwójna zasada zmiany biegunów, czyli może o strefie podażowej przy 1,1130-1,1150 oraz popytowej przy 1,1040-1,1010.

W przypadku ruchu wzrostowego po wynikach wyborów warto zwrócić uwagę na rejon kolejnej strefy rozciągniętej pomiędzy 1,1180-1,1230.

Z kolei dalsze wsparcia po przekroczeniu wcześniej już wspomnianego wypadać mogą w rejonie 1,0950 oraz 1,0900.

Od strony falowej trudno jest dostrzec czytelny układ, chociaż ostatnia korekta wzrostowa może być traktowana jako fala czwarta o ile wspomniany opór przy 1,1130 utrzyma notowania. W przeciwnym razie ruch wzrostowy może przybrać na sile, gdyż rynek nie wykończy struktury spadkowej falą piątą.

Tymczasem na parze USDJPY obserwujemy możliwe zakończenie korekty pędzącej ABC.

Zatem dopóki dołek fali C będzie broniony, to zgodnie z TFE notowania mogą mieć otwartą drogę do wzrostów powyżej zarysowanej strefy podażowej, która jest obecnie testowana i o której była mowa na żywo podczas trwania SESJI EUROPEJSKIEJ.

Z kolei dla NZDUSD kluczowym wydarzeniem, oprócz wyborów w USA, jest także decyzja w sprawie stóp procentowych ze strony RBNZ.

Para ta utworzyła od dołka pełną trójfalową strukturę ABC i zatrzymała się przy równości ruchów A=C, co może sugerować powstanie korekty prostej i cofnięcie przynajmniej do dolnego ograniczenia w kanale trendowym.

Niemniej jednak rynek ten jest wspierane przy szereg wsparć, a wybicie górą z kanału trendowego, który jest kanałem wzrostowym, byłoby dla byków czytelnym sygnałem, kto ma przewagę na tym rynku.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: