EURUSD supply/demand, Elliott Wave, H2

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand4 Komentarze • 17:11

Notowania EURUSD dotarły do kluczowej średnioterminowej strefy popytowej (okolice 1,2900). Wspominałem o niej w poprzednim wpisie dotyczącym sytuacji „falowej” na wykresie eurodolara.

Tym samym przy tym poziomie została domknięta piramida zleceń sprzedaży realizując zakładany scenariusz spadkowy.

Aktualnie dzisiejsze pogłębienie spadków może mieć miejsce dopiero na fali „b” w korekcie pędzącej lub nieregularnej, która tworzy się dopiero na większej fali czwartej.

Takie założenie wspiera fakt, że do tej pory nie zostało przetestowane górne ograniczenie w kanale spadkowym, a fala czwarta taką linię powinna przetestować zanim pojawi się fala piąta…


Powrót

4 Komentarze

  1. Borse 07-12-2012 17:24

    Jestem pod wrażeniem Twojej trafności. Zagrałem pod ten scenariusz, oczywiście nie w ciemno. Poza tym „sprawdzam” to razem z teorią Prechtera i uzupełniam wiedzę :-) Dziękuję!

  2. Martinez 07-12-2012 18:05

    Tak sie zastanawiam czy fala „b” moze skladac sie z 5 podfal czy nie ma to znaczenia?

  3. Jerzy 08-12-2012 01:48

    Patrząc na wykres i godzinę umieszczenia Pana wpisu wynika, iż był pisany wcześniej, gdyż wykres przedstawia sytuację sprzed dzisiejszych Payrollsów o godzinie 14:30.

    Zgodnie z Pana wpisem obecna 5 falowa struktura została zakończona, kończąc tym samym falę 4, o której napisałem w komentarzu do poprzedniego Pana wpisu (http://i1.fmix.pl/fmi2472/3960e74a000ac3de50c1fdd3) i jednocześnie tworząc falę 5, która jest również dalszym ciągiem końcowej fali 5 na interwale D1.
    // Na mniejszym interwale przed danymi utworzył się RGR z zasięgiem na 2900, rynek nie miał siły już iść dalej wtedy z pomocą przyszły dane z USA, które spowodowały jeszcze spadek do istotnego oporu wypadającego przy 1.2880, co pozwoliło na utworzenie się nowego trendu na fali 5//.

    Od początku nie wydawało mi się abyśmy mogli pójść w dół długoterminowo. Tak złożona i długa Fala 4 oraz tak odłożona fala 5, i mnogość formacji, które w jej skład wchodzą oczywiście ma swoje uzasadnienie w fundamentach EU.

    W tej chwili obserwujemy na mniejszych interwałach podręcznikowe formacje oRGR (najpierw na M5, teraz M15) i wydaje się, iż możemy napotkać ich więcej w czasie trwania 5 (tj. miało to miejsce przykł. na fali 3).

    Całość wydaje się bardzo czytelna.
    Zasięg fali 5 na interwale D1 powinien przekroczyć poziom 1.32.

    Spoglądając jednak jeszcze na wykres interwału D1, możemy dostrzec kolejną formację oRGR. Nie widać jej na pierwszy rzut oka, gdyż bardziej zwracamy na świece z 1.10 i 11.10 niż 26-30.10.
    Zasięg tej formacji liczy sobie około 511 pipsów i wypada w rejonach 1.3682.

    Spoglądając na jeszcze wyższy interwał (W1) nakłania do wniosków, iż trend w tym miejscu raczej się nie zakończy, choćby ze względu na istotne wsparcia, które wcześniej stanowiły opory.

    Istotny opór stanowi poziom 1.4000. Idąc dalej tym tropem i spoglądając na jeszcze wyższy interwał (MN1) można stwierdzić, iż powinien zostać on pokonany, choćby z tego względu, iż obecny dołek znajduje się niżej od poprzedniego, w konsekwencji kończąc cały trend MN1 powyżej poziomu 1.5000.

  4. magictrader 08-12-2012 11:31

    Witam,

    „Patrząc na wykres i godzinę umieszczenia Pana wpisu wynika, iż był pisany wcześniej, gdyż wykres przedstawia sytuację sprzed dzisiejszych Payrollsów o godzinie 14:30.”

    musimy w takim razie patrzeć na inne wykresy :) Powyższa analiza została opublikowana po godzinie 17:00, a NFP było o 14:30.
    Dodatkowo test zarysowanej strefy wsparcia dokonał się właśnie na payrollach.

    @Matinez
    fala b nie powinna składać się z 5 podfal. W tym przypadku pięć fal może mieć fala c w rozbudowanej korekcie 2/B o czym więcej w najnowszym wpisie.

    Pozdrawiam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: