EURUSD Elliott Wave, supply/demand, H4

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand2 Komentarze • 10:34

Wpisów w ostatnich dniach, jak już część czytelników zauważyła :), jest znacznie mniej. Wynika to z tego, że sytuacja wciąż nie jest zbyt klarowna.

Na chwilę obecną, cały ruch spadkowy wciąż pozostaje w granicach kanału trendowego. To natomiast cały czas sugeruje, że nie jest to klasyczna fala impulsu (fala impulsu zazwyczaj wybija się z kanału trendowego w kierunku ruchu).

Spoglądając na ilość korekt, które można zidentyfikować (abc), bardziej ruch spadkowy przypomina łączony zygzag.

Natomiast w szerszej perspektywie, gdyby uznać, że wzrost w okolice 1,3700 miał postać trójfalową (abc), to obecny spadek może być dużą falą „C” w korekcie nieregularnej „ABC”…


Powrót

2 Komentarze

  1. PanMarek 08-03-2013 00:44

    Panie Danielu, jako wykwalifikowany analityk rynku Pan mi powie, które oznaczenia są bardziej prawidłowe – te na czerwono, czy białe :?:
    Niby czerwone duża 3 książkowa, ale białe jest w kanale…
    http://i3.fmix.pl/fmi1929/206d47b1000ad3d3513925f5

  2. magictrader 11-03-2013 23:03

    Witam,

    przepraszam za tak późną odpowiedź. W czerwonych oznaczeniach fala czwarta może być za krótka w czasie, ponieważ nie dotyka kanału trendowego, poprowadzonego na falach 1-3 po szczycie fali 2. Wtedy białe „a” byłoby dopiero końcem czerwonej fali czwartej, a całość wzrosty korektą abc.
    Natomiast proszę zauważyć, że przy białych oznaczeniach nie ma większego znaczenia, które są poprawne, ponieważ jedne i drugie wskazywały Panu na odbicie (nawet jeśli przesunąć czerwone oznaczenie fali 4 na białe „a”, to mamy tu ruch „abc” na czerwonej przesuniętej 4 i wzrostową falę „c”).
    Także to jest w zasadzie kluczowa rzecz, jak najwięcej oznaczenia i jak najwięcej wspólnych scenariuszy.
    Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: