EURUSD Elliott Wave, supply/demand, D1, H4

By magictraderEURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demandSkomentuj • 18:59

Strefa z wykresu H4 skutecznie zatrzymała kupujących euro, a wybicie dołem z kanału wzrostowego tylko przypieczętowało jej istotność – http://www.danielkostecki.pl/2013/11/17/eurusd-elliott-wave-supplydemand-h4-4/3810.

Stąd też na interwale H4 mógł się wypełnić scenariusz z bardzo rozbudowaną korektą ABC i spadkową falą piątą (scenariusz może budzić wątpliwości ze względu na proporcje fale).

Z kolei na interwale dziennym kontynuujemy rozważania dotyczące dwóch scenariuszy jakie zostały przedstawione tutaj – http://www.danielkostecki.pl/2013/11/07/eurusd-elliott-wave-supplydemand-d1-h4/3797 .

Według pierwszych oznaczeń aktualny spadek jest częścią korekty na fali 2 po wcześniejszym wybronieniu wsparcia na dużej fali (2/B). Stąd też po wykończeniu korekty na fali 2 powinniśmy zobaczyć istotny ruch w górę na fali 3 w fali (3/C).

Kluczowe miejsce to wspomniana na początku strefa z wykresu H4, która musiałaby zostać jednoznacznie przekroczona.

Natomiast drugi scenariusz (ten, który w zdecydowanym stopniu jest powszechny na rynku) zakłada, że mamy do czynienia z korektą na fali 2/B, która też może się jeszcze tworzyć i może się bardziej rozbudować.

W tym przypadku kluczowe miejsce to minimum pod 1,3300, które musiałby zostać dynamicznie pokonane przez falę 3/C, abyśmy mogli zobaczyć spadek do 1,28…

Po więcej analiz sporządzonych pod kątem Teorii Fal Elliotta zapraszam na Portal – www.teoriafalelliotta.pl


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: