EURUSD Elliott Wave, supply/demand, H4, MN

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand2 Komentarze • 13:46

Ponownie podczas powstawania większych ruchów warto spojrzeć na wyższy interwał czasowy i na wykres liniowy. Ten z reguły będzie bardziej czytelny.

Przy obecnym układzie fal wygląda na to, że rynek przeszedł do tworzenia większej korekty po tym jak zakończył układ fal i-v w ramach tworzenia fali 3. Lub też jest bliski zakończenia, ponieważ zdarza się tak, że fala czwarta jest rozbudowana i korekta pędząca / nieregularna abc powoduje zbyt wczesne oznaczenie końca impulsu.

W tym scenariuszu w długim terminie czekałby rynek trend boczny, a następnie powinna powstać kolejna fala wzrostowa, czyli fala piąta.

Natomiast na interwale H4 wydaje się, że cała struktura spadkowa może powoli dobiegać końca. Rynek powinna też bronić zarysowana strefa popytowa, a minimalny cel dla korekty wyznaczać powinna strefa podażowa.

Od strony fundamentalnej obecna korekta jest jak najbardziej słuszna, gdyż chociażby skorelowany rynek obligacji był na zdecydowanie niższych poziomach w momencie tworzenia się szczytu na EURUSD i kurs ponownie znajduje się względem spreadu przy podobnym poziomie.

Więcej analiz pod kątem Teorii Fal Elliotta na www.teoriafalelliotta.pl


Powrót

2 Komentarze

 1. Piotr 19-01-2014 11:38

  Mam pytanie. Na obrazku widzimy, iż spread niemieckich obligacji wynosi -0.1478, natomiast Amerykańskich 1.3776. Oznacza to, że w Niemczech za zakup obligacji musimy dopłacać co roku 0.1475% od kwoty którą wpłaciliśmy, natomiast za zakup obligacji Amerykańskich dostaniemy co roku 1.3776% od kwoty, którą wpłaciliśmy. Natomiast spread między Niemieckimi a Amerykańskimi 2-latkami wynosi 0,1478 + 1.3776 czyli 1.5254%?

 2. magictrader 19-01-2014 12:08

  Witam,

  niebieska linia to spread (różnica) rentowności niemieckich i amerykańskich obligacji 2-letnich. Natomiast czerwona to wykres EURUSD.

  Tak więc niebieska linia zawiera już oprocentowanie i niemieckich i amerykańskich obligacji, pokazując zmianę w relacji oprocentowania.

  Natomiast 1,3776 to kurs EURUSD ;).

  Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: