AUDUSD – teoria fal + pozycjonowanie

By magictraderBlogSkomentuj • 14:03

Teoria fal + pozycjonowanie to nowy cykl, który będzie pojawiać się na Blogu, a którego celem będzie weryfikacja tego, czy istnieje zależność pomiędzy tworzenie się poszczególnych fal na wykresie, a pozycjonowaniem graczy detalicznych (do tego został wybrany portal myfxbook, gdyż posiada on największą bazę kont).

Na pierwszy ogień idzie para AUDUSD, która wybroniła ostatnie minimum, a po wczorajszych wypowiedziach Trumpa znacząco wystrzeliła na wyższe poziomy i co więcej doszło tu do zmiany pozycjonowania z „długich” na „krótkie”.

Zgodnie z zasadami tworzenia fal – fala czwarta jest falą korekty, a fala piąta jest falą impulsu. Stąd też pozycjonowanie „short” jest zasadne. Sytuacja jednak skomplikuje się wtedy, gdy gracze detaliczni będą nadal w pozycjach krótkich, a rynek nie wybije nowego minimum (załamana fala piąta lub fala druga) i takie pozycjonowanie zostanie utrzymane aż do pokonania ostatniego szczytu.


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: