EURUSD Elliott Wave, supply/demand W1 – scenariusze falowe

By magictraderEURUSD Elliott Wave2 Komentarze • 20:43

W zasadzie niewiele się zmieniło od kilku tygodni. W połowie lipca zostały przestawione potencjalne scenariusze falowe dla EURUSD i nadal są one aktualne, albowiem żaden z kluczowych poziomów nie został przełamany.

Ostatnie kilku tygodniowe odbicie wciąż może być rozważone jako fala C w dużej fali (2/B), gdzie obecnie opór wyznacza linia trendu poprowadzona po szczytach ze stycznia i czerwca. Niemniej jednak, nawet w tym przypadku, istnieje możliwość wybicia szczytu powyżej 1,3400.

Najbardziej byczy scenariusz zakłada, że z poziomu 1,3700 obserwowaliśmy trójfalową korektę ABC, gdzie fala C = 61,8% fali A. W takim przypadku obecna zwyżka może być rozważona jako pierwsza fala w nowym impulsie wzrostowym i scenariusz ten bardziej pasuje do tego, co obserwujemy na USD index (o ile nadal rynki te będą ze sobą tak silnie skorelowane).

O indeksie dolara i EURUSD pisałem m.in. TUTAJ.


Powrót

2 Komentarze

 1. Greg 05-08-2013 20:56

  Z doświadczenia wiem że doji szczegolnie taka długonoga wskazuje na niezdecydowanie investorow ale…. przeważnie jest po niej kontynuacja trendu którka chociazby. W tym przypadku ograniczenie silnym oporem kazałoby poczekac na przebicie bo pewnie oczekujące na kupno tam siedzą :-)

 2. magictrader 06-08-2013 16:46

  Jak dla mnie rynek będzie szedł wyżej, tylko ubolewam nad tym, że nie ma jeszcze czytelnej korekty, po której można by się dołączyć do trendu…

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: