EURUSD Elliott Wave, supply/demand W1, H4

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demandSkomentuj • 18:08

Nowy wpis na Blogu dawno się nie pojawił, albowiem sytuacja od ostatniego wpisu jest jasna i klarowna i nie było potrzeby tworzyć szybko kolejnego ;).

25 sierpnia pisałem:

Wniosek jest taki, że mając do dyspozycji obecne dane, czyli wykres w takim kształcie jakim jest, przełamanie szczytu lub dołka powinno prowadzić do powstania większego trendu

I tak też się stało. Rynek nawet na moment się nie zawahał, gdy pokonywał dołek przy 1,3300 i poszedł zdecydowanie niżej.

Obecnie bazowy scenariusz zakłada, że cały spadek powinien przybrać postać pięiofalowego impulsu na H4, gdzie brakuje jeszcze fali iv oraz v.

W byczym scenariuszu piątka ta zakończy dużą korektę nieregularną i spowoduje, że notowania będą zmierzać do 1,37 oraz 1,41.

Natomiast niedźwiedzi scenariusz zakłada, że będzie to piątka w nowym impulsie spadkowym lub w większej korekcie ABC.

Obecnie najmniej „inwazyjnym” zagraniem jest postawienie zlecenia oczekującego przy szczycie 1,3450, bo jego pokonanie powinno otwierać wspomnianą drogę do 1,37 oraz 1,41.

Natomiast jeśli rynek w ogóle nie dotrze do tego poziomu, to nie zostanie ono aktywowane i będzie się można zastanowić nad kolejną „strategią” ;).

I na koniec scenariusz, który zakładają „wszyscy”… czyli koniec wielkiej korekty ABC i ruch na południe…


Powrót

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: