EURUSD Elliott Wave, supply/demand, H4

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand1 Komentarz • 10:38

W zasadzie nie trzeba było wiele robić od ostatniego wpisu, tylko cierpliwie poczekać na test wyrysowanej strefy wsparcia i zakończenie układu spadkowego – http://www.danielkostecki.pl/2014/01/06/eurusd-elliott-wave-supplydemand-h4-mn/3953.

Później już wszystko poszło gładko i zgodnie ze wcześniejszymi założeniami:

na interwale H4 wydaje się, że cała struktura spadkowa może powoli dobiegać końca. Rynek powinna też bronić zarysowana strefa popytowa, a minimalny cel dla korekty wyznaczać powinna strefa podażowa.

Strefa popytu wybroniła spadki i rynek od razu ruszył do wyrysowanej strefy podażowej, która stanowiła minimalny cel i została przetestowana ;) (swoją drogą ciekawe, czy przy dobrych NFP też by to tak zostało rozegrane…).

Przed:

i po:

Obecnie sytuacja jest o tyle ciekawa, że rynek znajduje się pomiędzy istotnym oporem i istotnym wsparciem, także powinno nastąpić wyłamanie którejś ze stref, aby mógł powstać większy trend. Do tego momentu możemy mieć trend boczny…

Wszystkie (tak mi się wydaje) potencjalne warianty oznaczeń dla ostatniego ruchu poniżej:


Powrót

Komentarz

  1. Bogdan 13-01-2014 13:55

    LICZĄ SIĘ TYLKO DANE NFP A NIE ICH ZAWARTOŚĆ.DZIEŃ WCZEŚNIEJ TEŻ BYŁY INNE DANE 0.25 0.25 0.25 A RYNEK MOCNO SPADŁ ROBIĄC 5 FALE I LEPSZĄ CENĘ DLA PROFESJONALISTÓW I TRAIDER-ÓW KTÓRZY UMIEJĄ TAK JAK TY ,JA I OKOŁO 20% PORUSZAĆ SIĘ NA RYNKU.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

  • O stronie

    Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

    • Translate to: