EURUSD Elliott Wave, supply/demand, H4, MN

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand5 Komentarze • 20:18

Po raz kolejny potwierdza się to, że czym czytelniejszy układ pięciofalowy od dołka lub szczytu, tym prawdopodobniej będzie to koniec fali C w korekcie nieregularnej, a nie początek nowego impulsu. Nowe impulsy zazwyczaj „rodzą się w bólach”, a nie są rysowane przez rynek w bardzo czytelny sposób (oczywiście raz na jakiś czas będzie to czytelne, ale częściej nie). Dlatego zawsze warto pamiętać o zbyt dużej „czytelności” rynku, bo nie robi tego, aby było łatwo, wręcz przeciwnie – wtedy jest tylko trudniej ;).

Na tę chwilę rynek po odbiciu się od zarysowanej wcześniej strefy podażowej (do której właśnie dotarła wspomniana czytelna wzrostowa piątka) runął i pokonał strefy wsparcia (http://www.danielkostecki.pl/2014/01/11/eurusd-elliott-wave-supplydemand-h4-5/3963).

Stąd też poniżej ponownie zestawienie różnych scenariuszy. Najprostszy – zakończyła się fala c’ w korekcie a’b’c’ (2/B)’ po impulsie i’, ii’, iii’, iv’, v’ (1/A)’ i trwa fala (3/C)’.

Bardziej złożona koncepcja mówi o tym, że mamy do czynienia z falą B w korekcie, ponieważ (jak na razie) cały spadek spod 1,3700 przyjmie postać trójfalową. Wtedy też piątka wzrostowa byłaby falą A, ponieważ fala B może wybijać nowe dołki w korekcie pędzącej lub nieregularnej. Dokładniej obecnie mogłaby trwać fala trzecia w fali c w fali B ;).

Natomiast na interwale miesięcznym wciąż wydaje się, że cała struktura nie została zakończona, tylko trwa obecnie większa korekta…


Powrót

5 Komentarze

 1. Jędrek 17-01-2014 22:28

  Bajkopisarz z ciebie niezły :) Dobrze, że to wieczór przynajmniej lepiej będzie się spało.
  Jako anal piszesz o pinciu opcjach ;) żeby potem napisać… a niemówił o tym w czwartej ;) bu ha ha

 2. magictrader 17-01-2014 23:16

  Jędrek, masz rację. Teraz to nic nie wiadomo. Na szczęście wcześniej było dość czytelnie. Polecam przejrzeć historię Bloga, a nie tylko dzisiejszy wpis ;).

  Pozdrawiam.

 3. PanMarek 17-01-2014 23:53

  To ma sens i daje do myślenia, a przecież oto chodzi.
  Wiadomo, iż scenariusze są realizowane na bieżąco, w czasie rzeczywistym w zależności od tego co się dzieje na rynku danego dnia i tego typu analizy pomagają to zobrazować co może miejsce.
  Jeśli Jędrek masz lepszą to może się pochwal.

 4. MAx 18-01-2014 09:27

  Kiedyś podchodziłem do tej teorii podobnie jak Jędrek… Ale teraz wszystko się zmieniło, po połączeniu kilku systemów. A najlepsze wyniki osiągamy kiedy wszystkie scenariusze z kilku systemów pasują do siebie….
  MAx

 5. Kamil 19-01-2014 13:27

  Pragnę zauważyć że autor bloga nie jest prognostykiem z dokładnością do entego stopnia każdego układu fal. żeby lepiej zrozumieć teorie z pewnością należałoby zdać sobie sprawę że czasem ,,czytelny” wzrost może być tylko korektą spadku. Jeśli komentator Jędrek tego nie rozumie niech prześledzi sobie prognozę pogody, która zmienia się tak samo w czasie. Albo jutro będzie padać albo nie. Wszystko wskazuje na to że będzie. Obyś tak nie płakał jak pada deszcz jak zabraknie takich analiz. Hej

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: