EURUSD Elliott Wave, supply/demand, H1

By magictraderBlog, EURUSD Elliott Wave, EURUSD supply/demand4 Komentarze • 17:48

Be quick or be dead.

Wers z utworu Iron Maiden idealnie pasuje do dzisiejszej sytuacji rynkowej.

Wyznaczony w poprzedniej analizie poziom kluczowy (http://www.danielkostecki.pl/2014/01/22/eurusd-elliott-wave-supplydemand-h4-6/3978) faktycznie był kluczowy ;), a jego pokonanie zgodnie z założeniem:

jego wybicie będzie się także równać z pokonaniem strefy podaży, co mogłoby oznaczać zmianę sentymentu ze spadkowego na wzrostowy z celem przy zarysowanych kolejnych strefach podażowych.

doprowadziło do zwyżki, jak na razie, w rejon pierwszej strefy podażowej.

Stąd też bardzo szybko należało realizować stratę z shortów, które wcześniej miały rację bytu, i szybko odwracać się na longi ;).

Proszę tylko nie odbierać powyższego screena w negatywny sposób. Ma on na celu pokazanie, dlaczego warto wyznaczać kilka koncepcji. Dzięki nim można znajdować punkty kluczowe, których przekroczenie może zmieniać sentyment na rynku… Albo był to po prostu przypadek ;).

Be quick or be dead.


Powrót

4 Komentarze

 1. Kamil 23-01-2014 21:54

  Panie Danielu, jeśli na grunt tego rozdania kart na parze EUR/USD przeniosę swoje doświadczenie ( i Pan również swoje) to zauważymy że już w przeszłości bardzo często mogliśmy mieć do czynienia z chwilowym trendem bocznym podbijanym przez popyt o kolejne dzienne maxima. Doprowadza to tylko i wyłącznie do kumulacji wolumenu i rozbicia czerwonych w trzeciej rundzie ;-)
  stąd ten piękny poranny kierunek. Sentyment na rynku to też teoria

 2. PRJ 24-01-2014 09:19

  Panie Danielu, to ładnie pokazuje Pan że odwróciła a na xplusie czekaliście na sel po 1.3584 i aż stop się aktywuyje. Niestety ja również….

 3. magictrader 24-01-2014 09:33

  Witam,

  rozumiem PRJ. Niestety nie mi było decydować o tym wpisie (hierarchia w korporacji) i nie ja się pod tym podpisałem. Mogę być odpowiedzialny tylko za te pozycje, pod którymi się podpisuję, a i też nie do końca…

  M.in. po to jest również ten Blog, aby móc opisywać to, co samemu uważam, bez zewnętrznych poglądów i „nacisków”.

 4. PRJ 24-01-2014 10:27

  Panie Danielu, rozumiem i wiem, że ma Pan świetne wyczucie rynku bo już długo czytam ten blog.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

 • O stronie

  Blog prowadzony bez przerwy od 2009 roku. Opisuje sytuację na rynku walutowym (forex) pod kątem Teorii Fal Elliotta oraz autorskiego podejścia do stref popytu i podaży. Wizytówka Daniela Kosteckiego - analityka rynków finansowych.

  • Translate to: